جزوه شرکت اشنایدر الکتریک در مورد حفاظت   

با سلام و احترام به بازدید کنندگان و دوستان گرامی

در این پست جزوه شرکت اشنایدر الکتریک در مورد رله های حفاظتی و حفاظت سیستم های الکتریکی را برایتان جهت دانلود می گذارم.

به نظر من شیوه آموزش بکار رفته در این جزوه بسیار مطلوب می باشد و مطالعه آنرا به تمامی علاقه مندان به حفاظت توصیه می کنم. البته این جزوه در مورد شبکه های فشار متوسط می باشد.

Protection Guide - Schneider Electric

امیدوارم این مطلب مورد توجه دوستان و علاقه مندان قرار گیرد.

در پایان ضمن در خواست درج نظرات گرانبهای شما ، خواهشمند است این وبلاگ را به تمامی علاقه مندان این رشته معرفی نمایید و اینجانب از تبادل لینک بین وبلاگ ها استقبال می کنم.

با تشکر


لینک نوشته
   معرفی شرکت های تولید کننده تجهیزات الکتریکی   

با سلام به بازدید کنندگان و دوستان عزیزم

در راستای بازسازی وبلاگم ، در بخش لینک ها ، شرکت های سازنده تجهیزات الکتریکی را به شکل طبقه بندی شده تکمیل کرده ام که در مورد آنها خواهشمندم به موارد زیر توجه نمایید :

- لینک مربوط به شرکت ها بتدریج کامل خواهد شد.

- شرکت هایی که ذکر شده اند تنها بر اساس سابقه کاری و شناخت من بوده است و در صورتی که لازم می دانید شرکت و یا شرکت هایی را به آنها اضافه نمایید ، خواهشمند است با ذکر آدرس وبسایت و زمینه کاری آنها را معرفی نمایید.

- در صورتی که شرکتهایی نیز علاقه مند بودند نام آنها در بخش لینک ها اضافه شود کافی است اطلاعات مذکور را در بخش نظرات اضافه نمایید.

با تشکر از حسن توجه بازدیدکنندگان و دوستان گرامی منتظر دریافت نظرات پربار شما هستم.


لینک نوشته
   مطالبی در مورد ترانسفورمرهای جریان - شماره یک   

با سلام خدمت دوستان و بازدید کنندگان محترم وبلاگ

مجدداً یادآوری می کنم که وبلاگ در حال بازسازی است و من منتظر دریافت نقطه نظرهای شما و همچنین لینک های درخواستی برای درج در وبلاگ می باشم.

ولی با توجه به قولی که به شما دادم ، امسال می خواهم وبلاگ پربارتری داشته باشم و برای همین اولین پست دانلودم را برای شما می گذارم

همه شما به اهمیت ترانسفورمرهای جریان در صنعت برق آگاه هستید. چون ترانسفورمرهای جریان از مقدار جریان خطوط نمونه برداری می کنند و به رله های حفاظتی و تجهیزات اندازه گیری ارسال می کنند و در این راستا لازم است ترانسفورمرهای جریان به گونه ای انتحاب گردند که اول در ثانویه آنها یک شکل موج سینوسی کامل وجود داشته باشد و در مورد رله های حفاظتی ترانسفورمر جریان دیرتر به اشباع برسد تا رله حفاظتی بتواند مقادیر جریان های خطا را به درستی اندازه گیری نماید و ضمن این که در مورد تجهیزات اندازه گیری لازم است ترانسفورمر جریان هر چه زودتر به اشباع برود که در اثر اضافه جریانها و اتصال کوتاه مقادیر زیاد جریان که به ثانویه منتقل می گردد باعث صدمه دیدن تجهیزات اندازه گیری نگردد. امسال در نظر دارم در این خصوص اطلاعاتی را برای شما ارسال نمایم که به تدریج انجام خواهد شد ولی برای شروع و آشنایی مقدماتی با آنها یک فایل آموزشی به زبان فارسی از شرکت سازنده مگ الکتریک را برای شما می گذارم تا پس از دانلود آن را مطالعه نمایید که به عنوان مقدمه مفید می باشد و ضمن این که در صورت وجود هر مشکلی و یا نیاز به اطلاعات بیشتر می توانید از طریق ای میل من که در منوی سمت راست موجود است درخواست خود را مطرح نماید تا اطلاعات تکمیلی نیر برای شما ارسال گردد.

اطلاعات شرکت مگ الکتریک در مورد ترانسفورمرهای جریان

منتظر پست های بعدی من در مورد ترانسفورمرهای جریان و ولتاژ باشید.

با تشکر


لینک نوشته
   بازسازی وبلاگ و در خواست درج لینک   

با سلام

دوستان و بازدید کنندگان عزیز

وبلاگ مهندسی برق قدرت در حال بازسازی می باشد و خواهشمند است در صورت تمایل به درج لینک وبلاگ ها و یا سایت های خود ، لطفاٌ در بخش نظرات نام وبلاگ و زمینه فعالیت آنرا درج نمایید تا در بخش لینک ها قرار گیرد. حتی اگر این درخواست را قبلاً انجام داده اید و ترتیب اثر داده نشده ، مجدداً آنرا معرفی نمایید.

خواهشمند است در صورت تمایل ، این وبلاگ را نیز در وبلاگ خودتان با شرح زمینه فعالیت لینک نمایید.

با تشکر


لینک نوشته
   بازسازی وبلاگ   

با سلام

همانطوری که وعده داده بودم وبلاگ در حال بازسازی می باشد و امیدوارم در چند روز آینده با ظاهر و محتوایی جدید آماده خدمت به شما عزیزان باشد.

با تشکر


لینک نوشته
   تبریک سال جدید   

با سلام

سال نو را به تمامی بازدید کنندگان گرامی ، دوستان و هم رشته ای های عزیزم تبریک می گویم و امیدوارم این سال سالی پر از فرصت های طلایی و موفقیت های پیاپی برای شما باشد.

سالی که گذشت را می توان کم کارترین سال من از نظر وبلاگ نویسی دانست که علل گوناگونی داشت که تشریح آن در اینجا نمی گنجد. این را هم می دانم که بازدیدکنندگان همیشگی وبلاگ همواره از من انتظار پر کار تر شدن را داشته اند که در کلاسها و یا به شکل ای میل و پیام به من انتقال داده اند و من رسماً از این حضور کمرنگم عذر می خواهم.

در سالی که در پیش خواهیم داشت سعی بر حضوری پربار و متفاوت خواهم داشت و به یاری شما نیاز خواهم داشت و خواهشمند است در این پست نظرات و پیشنهادات خود را حتماً به من ارسال نمایید تا مد نظر قرار گیرد.

امسال سعی خواهد شد بروز رسانی منظم و مطابق درخواست های شما عزیزان باشد.

منتظر پیامها و راهنمایی های شما دوستان هستم.

با تشکر


لینک نوشته