لينک های مفيد   

با سلام به دوستان عزيزم

۱- لينک زير مربوط به يک سايتی است که در آن يک جزوه آموزشی درباره دستگاه های اندازه گيری آنالوگ و دستگاه های تست مانند مگر و .. می باشد. لازم به ذکر است که پس از ورود به سايت در بالای صفحه می توانيد به صفحات بعدی جزوه برويد.

Test Instruments & Measuring Devices

۲- لينک زير مربوط به يک سايتی است که در آن می توانيد با توجه به ارائه مشخصات و داده های لازم سطح مقطع کابل های مختلف را محاسبه نمائيد.

Cable Size Calculation

 

با تشکر و آرزوی موفقيت برای دوستان عزيزم


لینک نوشته
   چند لينک مفيد   

با سلام به دوستان عزيزم

امروز چند لينک را به شما معرفی می کنم که يکی از خوانندگان وبلاگم به نام ناصر هاشم نيا به من معرفی کرده است و بسيار مفيد می باشد :

۱- سايتی که در آن جزوات مهندسی برق و الکترونيک به صورت رايگان در زمينه های مختلف آماده دانلود شما می باشد :

Lessons In Electric Circuits

۲- سايتی که در آن اصول و مبانی برق به صورت کامل تشريح شده و بسته به نيازتان می توانيد از آنها استفاده کنيد :

Articles about Electricity

۳- سايتی که در آن اطلاعات کاملی در مورد اصول کار ترانسفورمر ها وجود دارد :

به اميد اين که سايتهای معرفی شده بتواند مورد توجه دوستانم قرار گيرد.

 


لینک نوشته
   يک بخش جديد   

با سلام به دوستان عزيزم

اولا که چند لينک مفيد را در بخش لينک های مفيد اضافه کرده ام و توصيه می کنم که يک نظری نيز به آنها بيندازيد.

دوما يک بخش جديد با نام مجلات مرتبط با برق ايجاد نموده ام که سعی می کنم آن را نيز تکميل نمايم. در قدم اول يک مجله معروف با نام Electric Energy on line را به توصيه يکی از دوستان و خوانندگان وبلاگم در آن بخش قرار دادم که اميد است مفيد واقع گردد.

با تشکر


لینک نوشته
   يک جزوه انگليسی برای دانلود   

با سلام به دوستان عزيزم

امروز يک جزوه انگليسی در مورد پورت های اطلاعاتی RS-485 , RS-422 برای شما در نظر گرفته ام که به اعتقاد من مفيد می باشد. بروی لينک زير کليک راست کرده و عبارت Save Target as را انتخاب نماييد و جزوه را دانلود نماييد.

RS-485 and RS-422 Technical Guide


لینک نوشته
   يک سايت مفيد   

با سلام

سايت زير در مورد بانک های خازنی و محاسبات مربوط به آن می باشد و در بخش Document Library آن می توانيد بخش های مختلفی را شامل فرمولهای مهندسی و .. بيابيد .

لينک به سايت

اميدوارم که مطالب ارائه شده به افزايش سطح دانش دوستان من کمک کند.


لینک نوشته
       

با سلام

با عرض پوزش به علت تاخير زياد در ارائه مطالب که به علت کمبود وقت بود . سايت زير در حقيقت يک هند بوک برق است که مطالب خوبی آنجا ديدم .

EASA Electrical Engineering Handbook

وقتی شمارنده بازديد کننده ها را می بينم متوجه می شوم که بازديد کننده های زيادی وجود دارد ولی اين سوالی است که چرا کسی علاقه ای به درج نظرات خود ندارد . زيرا هر نظر می تواند آموزنده و سازنده باشد.

من قبلا هم عنوان کردم که مهمترين هدفم از وبلاگ نويسی آشنا شدن با دوستان جديد و همچنين اطلاع رسانی است. در هر حال از نظرات همه دوستانم و بازديدشان استقبال می کنم.

در پايان لازم به ذکر است در صورتی که دوستانم در زمينه های کاری من نياز يه اطلاعات و راهنمايی دارند به من ايميل ارسال نمايند و اين حداقل کاری است که می توانم برای دوستانم انجام دهم.

با تشکر


لینک نوشته