معرفی کتاب   

با سلام به همه دوستان

کتاب را که جديدا خريداری کردم را به شما نيز معرفی می کنم :

فيوز های الکتريکی

 تاليف : دکتر شهرام کوهساری و مهندس محمد وطنی از انتشارات محتشم کاشان

مختصری از کتاب :

در اين کتاب به بررسی انواع فيوز هايی که در صنعت برق کاربرد دارند پرداخته شده است (فشارمتوسط و ضعيف)  با توجه به کم حجم بودن کتاب اطلاعات مطرح شده در کتاب بسيار مفيد است خصوصا ارجاع به استاندارد های معتبر و کاربردی بودن اين کتاب از امتيازات آن به شمار می رود . توصيه من استفاده از اين کتاب به همراه جزوات و مقالات تکميلی در اين زمينه می باشد .

 

به اميد موفقيت همه ما .


لینک نوشته
   معرفی دو سايت مفيد   

با سلام

با توجه به اين که عده ای از دوستان از من اطلاعاتی در مورد رله های حفاطتی ديجيتال خواسته بودند لازم ديدم در اين زمينه اطلاعاتی در اختيار همه قرار دهم دو سايت زير به صورت اختصاصی در مورد رله های حفاظتی Sepam از شرکت Schneider Electric و رله های Siprotec از شرکت Siemens اطلاعات مفيدی را عرضه می کند .

دوستان علاقه مند می توانند در صورت علاقه مندی به بحث رله های حفاظتی به سايت های زير مراجعه کنند :

www.sepamrelay.com

www.siprotec.de

 


لینک نوشته
   آگهی استخدام   

با سلام

به افرادی با مشخصات زير جهت کار در دفتر مهندسی يک شرکت تابلوسازی احتياج است :

۱- مهندس برق قدرت دارای مشخصات زير :

آشنا با تابلوهای برق - نرم افزار های آفيس بخصوص اکسل - ترجيها اتوکد - آشنا با طراحی مدارات فرمان - رله و حفاظت سيستم های الکتريکی - طراحی پست و تاسيسات الکتريکی

مسلط به زبان انگليسی در محاوره و خواندن و نوشتن

۲- نقشه کش دارای مشخصات زير :

آشنايی کامل با نرم افزار اتوکد و آشنا با ترسيم مدارات الکتريکی و نقشه های برق و آشنا با نرم افزارهای آفيس خصوصا اکسل

 

از داوطلبان دارای مشخصات ذکر شده دعوت می گردد به آدرس من ای ميل ارسال نموده و ترجيها مشخصات خود و شماره تماس را عنوان نمايند .


لینک نوشته
       

سلام عزيزان

با عرض پوزش فراوان از عدم بروز رسانی سايت مهندسی برق قدرت . راستش مشکل هميشگی که کمبود وقت است شديرتر شده است . اما هنوز گرايش عجيبی به نگارش و ارتباط با دوستانم دارم.

مطمئن باشيد که سعی دارم مجددا مطلب بنويسم .

راستی در تلوزيون وقتی که تبليغ راه اندازی فاز يک سکوهای پارس جنوبی را می بينم احساس بزرگی به من دست ميدهد زيرا در آن پروژه ما به عنوان تيم مهندسی در طراحی و ساخت تابلوهای برق فعاليت داشتيم و همين که بدانم در اين پروژه ملی نقش کوچکی داشتم برايم افتخار بزرگی است .

سعی کنيم که لياقت کلمه مهندس را داشته باشيم و مطمئن باشيد که فارغ التحصيلان رشته های فنی دانشگاه مهندس نيستند مگر اين که تجربه داشته باشند و بتوانند کار کوچکی حداقل انجام دهند .


لینک نوشته